Ciąża- najpiękniejszy okres w życiu kobiety.

Ciąża- najpiękniejszy okres w życiu kobiety.

Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, dlatego wybór lekarza prowadzącego nie należy do łatwych. Osoba, którą ostatecznie wybierze przyszła Mama będzie przez niemal 9 kolejnych miesięcy czuwać nad nią i jej maleństwem.

Panie, które już wcześniej rodziły mają ułatwione zadanie. Poprzez zdobyte doświadczenie wiedzą, na co zwrócić uwagę. Jeśli były natomiast zadowolone z lekarza, który prowadził ich pierwszą ciążę, to po prostu do niego wracają.
Ciążowe „debiutantki” mają większy problem, ponieważ do końca nie wiedzą jeszcze jakie są ich własne oczekiwania.
 
Przyszła mama powinna wybrać nie tylko dobrą poradnię ginekologiczno-położniczą wyposażoną w nowoczesny sprzęt  ale przede wszystkim lekarza, który przeprowadzi ją przez ten piękny czas. Warto więc poświęcić na to więcej czasu. Ma to wpływ nie tylko na jakość opieki, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, samopoczucie i atmosferę w takcie ciąży a także później, w trakcie porodu.
 
Jakie cechy powinien mieć zatem dobry lekarz prowadzący ciążę?

Powinien być cierpliwy, spokojny i empatyczny. Już od pierwszej wizyty powinien zbudzać zaufanie Pacjentki i rozumieć jej potrzeby.
W trakcie wizyty i badań udzielać szczegółowych informacji i wyczerpujących odpowiedzi na zadawane przez nią pytania.
Lekarz powinien uczestniczyć także w wyborze miejsca i rodzaju porodu oraz tłumaczyć i odpowiadać na pytania kobiety ciężarnej dotyczące przebiegu porodu i dostępnych możliwości.
Lekarz prowadzący ciąże powinien również przeprowadzić kontrolę przebieg okresu połogu i pomóc Pacjentce w zakresie dalszego planowania rodziny.

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Planujesz powiększenie rodziny? Szukasz specjalisty, który poprowadzi Cie bezpiecznie przez ten piękny czas? Skorzystaj z poradni ginekologicznej w naszej przychodni, w której pracują doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści.

Więcej informacji na temat specjalistów pracujących w poradni ginekologicznej dostępnych tutaj: https://www.familia.siedlce.pl/specjalizacje/3-poloznictwo.html

 

 

 
Logo firmy
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem