Movember - Listopad miesiącem walki z rakiem prostaty

Movember -  Listopad miesiącem walki  z rakiem prostaty

Na całym świecie uznano listopad za miesiąc solidarności z mężczyznami, którzy zmagają się z nowotworem gruczołu krokowego lub rakiem jąder.
To zwiększenie świadomości stopnia zachorowalności na raka prostaty oraz jąder, ale również zachęcenie mężczyzn do regularnych badań.
To zwrócenie uwagi na męski upór, którego należy się wyzbyć. Choroby związane z prostatą lub jądrami są dużym obciążeniem psychicznym. Mężczyźni boją się utraty stereotypowej męskości, a innym aspektem jest sfera seksualności, o której w społeczeństwie mało się dyskutuje. Nadal dla wielu odwiedzanie lekarza lub chorowanie jest błędną oznaką słabości.

Akcja ma na celu zmianę postrzegania przez mężczyzn stereotypów.
Rak prostaty jest cały czas tematem tabu wśród mężczyzn, którzy często bagatelizują objawy. Dlatego tak istotna jest świadomość nie tylko samych panów, ale również ich bliskich o tym, jak ważna jest profilaktyka i regularne badania. Nowotwór ten zajmuje czwarte miejsce pod względem śmiertelności na świecie.
Nowotwór prostaty dotyczy dojrzałych mężczyzn, którzy powinni mieć świadomość istnienia takiej choroby. Rak gruczołu krokowego jest nowotworem, który zazwyczaj daje czas na przygotowanie do walki z nim.
Profilaktykę jednak warto rozpocząć już po 40. roku życia. Na wizytę można zgłosić się do urologa, który wykona badanie per rectum, a także zleci szczegółową diagnostykę.

Zachęcamy do konsultacji urologicznych w naszej przychodni.
Konsultacji udzielają:
✅dr n. med. Artur Przewor- specjalista urologii (FEBU), urologii onkologicznej
✅lek. Jakub Biedrzycki- specjalista urologii, zastępca ordynatora Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

W celu umówienia wizyty zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją tel. (+48) 602 224 024.

Logo firmy
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem